Damian, New York - 2r let

zpět na výpis

Have you got a telephone directory? chloroquine ph 250 mg tablet Upon being sworn in, King Philippe spoke of cohesion: “I start my reign with a willingness to put myself at the service of all Belgians. To do this I will work in harmony with the government, in accordance with the constitution.”
cheap flomaxtra Many people in the cycling community are aggressively trying to clean up the Tour de France, but the sport continues to suffer from the lack of moral leadership that allowed Armstrong to prevail for so long. On Monday, the cycling site Velonews.com published a fascinating document that suggests deep-seated corruption within cycling’s international governing body, the UCI.
buy xenical no prescription Stephens, ranked 17th in the world, was always going to be a tricky test for Sharapova and the loss likely had more to do with her seven-week injury layoff than the new coaching relationship with Connors, who oozed grit and determination to build a Hall of Fame career.
premarin o 625mg With this in mind, it’s useful to note that thanks to tumbling markets the total assets of the U.S.-based EM equity funds which have published August data have still fallen month-on-month, despite the net inflows. This cohort of funds have seen total AuM fall from $115 billion at end-July, to $113 billion at end-August, proving that even diversification, growth bets and allocation technicalities can’t keep a good downturn down.
where to buy cytotec pills in dubai I knew Felix in the old days, when I was on the stand up circuit myself. He was very funny and friendly. I became an event producer and he was one of my headliners. He was one of the pioneers of black comedy - the Real McCoy should be re-shown as a tribute to his work. He will be truly missed.

Moravskoslezský kraj

Bruntál Opava Ostrava Frýdek-Místek Nový Jičín Karviná
Bruntál Opava Ostrava Nový Jičín Karviná Frýdek-Místek

Máte dotaz? Napište nám!

Aktuálně

02.10.

Jak se vyhnout rizikovým úvěrům Téměř každý třetí dospělý Čech zná ve svém okolí člověka, který si půjčil peníze od rizikového poskytovatele úvěru. Do budoucna takovému dlužníkovi přinejmenším hrozí, že úvěr draze zaplatí na poplatcích a sankcích, v horším případě může přijít ještě o mnohem víc. Připomeňme si pravidla, kde a kdy má smysl brát si úvěr a v jakých případech naopak nikdy.

zobrazit více

10.09.

Jediný podpis na směnce stačí na zničení celého života Směnečné podvody se stávají obrovským byznysem. Stačí jeden neuvážený podpis na bílém listě a neopatrný majitel může za pár měsíců zjistit, že přišel o střechu nad hlavou. Směnkou v hodnotě miliónů korun se totiž může opravdu stát i obyčejný papír, obnáší-li příslušný podpis.

zobrazit více

21.08.

Důchodci často dluží kvůli dětem. Nejvíc exekucí mají v Ostravě a Karviné Zadlužených důchodců, kterým značnou část starobní či invalidní penze spolyká exekuce, v Moravskoslezském kraji přibývá. Nejvíc jich je v Ostravě a Karviné. Nedokážou splácet úvěry, dluží za obecní poplatky, nebo je dostaly do průšvihu dluhy jejich dospělých dětí.

zobrazit více

08.03.

Rozpady manželství dělají z tisíců lidí exekuční štvance Rozpady manželství dělají z tisíců lidí štvance naháněné exekutory. Mnozí k tomu přijdou jako slepí k houslím. Jako například pětatřicetiletý manažer Jiří P. z Prahy. Jeho stále ještě manželka si vzala na truc vysokou půjčku, on o tom nevěděl, a teď mu z výplaty nezůstává téměř nic.

zobrazit více