Maurice, New York - 2r let

zpět na výpis

How much is a Second Class stamp? can give my baby tylenol motrin same time * A jury found former Goldman Sachs Group Inc traderFabrice Tourre liable for misleading investors in amortgage-linked deal that collapsed during the financial crisis,delivering a big win for the Securities Exchange Commission outto prove its mettle inside the courtroom. ()
where can you buy rogaine foam in canada fsw His July 8 appearance in Union Square was “something out of a movie, it wasn’t real life. If you want to talk to real people, you can’t be surrounded by the media, so it appears to be an act rather than genuine. This was genuine, I hope folks understood that,” he said.
ht rush mgieka The possibility of a rescue deal involving the Canadian insurance conglomerate was first raised earlier this summer when Fairfax Financial’s head, Prem Watsa, gave up his post on Blackberry’s board of directors, citing potential conflicts of interest. The Indian-born Mr Watsa is a prominent investor often called “Canada’s Warren Buffett”.
buy prozac online cheap As if to emphasise his willingness to support the team (and thereby extend his Test career), Pietersen obeyed the party line, defying Australia’s efforts to hurry them into following on.
naprosyn naproxen 500 mg Gadhafi was killed after eight-month uprising that descended into a civil war in 2011. Since then, successive Libyan interim governments have failed to impose law and order. The country remains held hostage by unruly militia forces initially formed to fight Gadhafi. The militias, which have huge stockpiles of sophisticated weaponry, now threaten Libya’s nascent democracy.

Moravskoslezský kraj

Bruntál Opava Ostrava Frýdek-Místek Nový Jičín Karviná
Bruntál Opava Ostrava Nový Jičín Karviná Frýdek-Místek

Máte dotaz? Napište nám!

Aktuálně

02.10.

Jak se vyhnout rizikovým úvěrům Téměř každý třetí dospělý Čech zná ve svém okolí člověka, který si půjčil peníze od rizikového poskytovatele úvěru. Do budoucna takovému dlužníkovi přinejmenším hrozí, že úvěr draze zaplatí na poplatcích a sankcích, v horším případě může přijít ještě o mnohem víc. Připomeňme si pravidla, kde a kdy má smysl brát si úvěr a v jakých případech naopak nikdy.

zobrazit více

10.09.

Jediný podpis na směnce stačí na zničení celého života Směnečné podvody se stávají obrovským byznysem. Stačí jeden neuvážený podpis na bílém listě a neopatrný majitel může za pár měsíců zjistit, že přišel o střechu nad hlavou. Směnkou v hodnotě miliónů korun se totiž může opravdu stát i obyčejný papír, obnáší-li příslušný podpis.

zobrazit více

21.08.

Důchodci často dluží kvůli dětem. Nejvíc exekucí mají v Ostravě a Karviné Zadlužených důchodců, kterým značnou část starobní či invalidní penze spolyká exekuce, v Moravskoslezském kraji přibývá. Nejvíc jich je v Ostravě a Karviné. Nedokážou splácet úvěry, dluží za obecní poplatky, nebo je dostaly do průšvihu dluhy jejich dospělých dětí.

zobrazit více

08.03.

Rozpady manželství dělají z tisíců lidí exekuční štvance Rozpady manželství dělají z tisíců lidí štvance naháněné exekutory. Mnozí k tomu přijdou jako slepí k houslím. Jako například pětatřicetiletý manažer Jiří P. z Prahy. Jeho stále ještě manželka si vzala na truc vysokou půjčku, on o tom nevěděl, a teď mu z výplaty nezůstává téměř nic.

zobrazit více